26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018 roku wszystkich mieszkańców Gminy Żukowo zapraszamy na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na rzecz naszego Sztabu zakwestuje 60. wolontariuszy, których będzie można spotkać na ulicach Żukowach, Leźna, Skrzeszewa, Przyjaźni i Chwaszczyna. Najmłodsza wolontariuszka ma zaledwie 4 lata, ale kwestować będzie już drugi rok.

Kolejny raz wystartuje Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Tak jak rok temu, będzie możliwość pobiegnięcia na dwóch dystansach – 2 km i 4 km, a na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez firmę Champion Sport z Kartuz. Biuro zawodów, w którym można odebrać pakiety startowe będzie czynne od godz. 12.30, start biegu na krótszym dystansie o 13.30, na dłuższym o 14.00. Opłata startowa za udział w Biegu wynosi min. 10 zł, a pieniądze uzyskane z pakietów startowych trafią do puszek wolontariuszy żukowskiego Sztabu. Start biegów zlokalizowany jest przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Żukowie, a trasa wiedzie ulicą Armii Krajowej. Dla wszystkich biegaczy Restauracja Gryf z Żukowa przygotuje ciepłą zupę. Wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych biegaczy nastąpi o godz. 15.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej. Wówczas też rozpocznie się impreza, podczas której na scenie zobaczymy występy dzieci i młodzieży, a wśród nich laureatów II Gminnego Przeglądu Artystycznego. Nie zabraknie pokazów tanecznych w wykonaniu zespołów Perełki, Rapsodia, Niezabôtczi i par ze szkoły tańca Mambo, a na finał imprezy wystąpi kolumbijski wokalista Juan Felipe Alvarado. Tradycyjnie zakończymy wszystko „światełkiem do nieba”, czyli pokazem sztucznych ogni.

Wiele będzie działo się wokół sceny. Jak co roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Heweliusza przygotują pyszne ciasta, które będzie można spróbować w „Kąciku Łasucha”. Na Kramiku WOŚP każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo robiąc zakupy można wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

Najmłodszych zapraszamy na warsztaty i zajęcia kreatywne, wśród nich specjalną ofertę przygotowało Centrum Edukacyjno – Językowe MyTime.

Zachęcamy firmy i osoby prywatne do przekazywania upominków i gadżetów na „licytacje”, które odbędą się około godziny 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Nie zabraknie na nich sztandarowych pozycji wszystkich naszych licytacji czyli kosza produktów Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” oraz tortów z Cukierni Markiza.

Korzystając z przygotowanej przez nas oferty swoimi datkami wspierają Państwo cel 26. Finału WOŚP jakim jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

AutoMiras, Champion Sport, Cukiernia Markiza, EskimoTeam, Fit Dietetyk, Gminna Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Żukowie, Jakub GPhoto, Kabaret Jurki, KGW Tuchom, Koło Wędkarskie „Gryf” z Żukowa, Marba Sport, MB Medic, MyTime, Portal Sport na Kaszubach, Step Out, Wyspa Frajdy, Zdunek Wybrzeże Gdańsk to tylko niektórzy spośród tegorocznych Sponsorów Finału WOŚP w Żukowie!

Już dziś zapraszamy na Finał, bo licytacje jakie dzięki Sponsorom przygotowujemy będą naprawdę ciekawe. Zastanawiacie się co dokładnie przygotowali? Śledźcie wydarzenie https://www.facebook.com/events/369964346794064/ (nie trzeba mieć konta), na którym publikowane jest czego możecie się spodziewać w niedzielne popołudnie. Listy startowe biegu „Policz się z cukrzycą” są już zapełnione, więc o 13:00 zapraszamy do kibicowania!

Nie możecie doczekać się niedzielnej licytacji? Już dziś możecie wziąć udział w aucji internernetowej koszulki kolarskej reprezentacji Polski z autografem Szymona Sajnoka. Unikalna koszulka kolarska marki 4F, oficjalna koszulka startowa przygotowana specjalnie dla reprezentacji Polski w kolarstwie szosowym. Rozmiar S, biało – czerwone barwy, kieszonki z tyłu.

Absolutnie wyjątkowa z trzech powodów:

1. Koszulki są niedostępne w sprzedaży detalicznej, otrzymują je wyłącznie kolarze reprezentacji Polski, stanowią więc prawdziwą gratkę.

2. To koszulka z sezonu 2017, jeszcze z reklamą firmy CCC, która wycofała się ze sponsorowania PZKol, ma więc wartość archiwalną.

3. Koszulka należała do Szymona Sajnoka, wielkiego talentu polskiego kolarstwa, który w poprzednim roku m.in. wygrywał zawody Pucharu Świata w Kolarstwie Torowym. Wychowanek Cartusii Kartuzy, który w tym sezonie reprezentuje CCC Sprandi Polkowice, jeździł w niej m.in. podczas prestiżowego wyścigu Tour de l’Avenir. Złożył na koszulce autograf i przekazał ją na aukcję charytatywną.

Aukcja http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-kolarska-kadry-polski-szymona-sajnoka-i5839426

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka