60-lecie Szkoły Podstawowej w Baninie

Kilka dni temu mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w obchodach 60- lecia Szkoły Podstawowej w Baninie. Było barwnie i wesoło a bardzo ciekawy program artystyczny na długo zapadnie w naszej pamięci. W wydarzeniu uczestniczyli także pierwsi absolwenci szkoły z ulicy Lotniczej gorąco wspominając lata młodości. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla uczestników licznych konkursów organizowanych na terenie szkoły.

Jeszcze raz gratulujemy organizacji, młodym artystom życzymy powodzenia w dalszej karierze – patrząc na to wydarzenie na pewno będzie owocna 😉 wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów a całemu gronu pedagogicznemu dużo satysfakcji z wykonywanej pracy.

Szkoła powstała w roku 1961 zawierała zaledwie 5 sal lekcyjnych a uczyło się w niej niespełna 200 uczniów. Dziś z upływem lat szkoła składa się z dwóch obiektów – nowoczesnego na ulicy Tuchomskiej i tej tak zwanej „Tysiąclatki” na ulicy Lotniczej. Dziś już wiemy że szkoła na Lotniczej zostanie całkowicie przebudowana tak by zapewnić jak najlepsze warunki do nauki dla dzieci z Banina, Barniewic, Borowca oraz Rębiechowa.

W imieniu Rady Sołeckiej a przede wszystkim Was drodzy mieszkańcy przekazałem dla szkoły BON na wiatę rowerową o wartości 10 000zł.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka