Antoni Kawczyński pierwszym mistrzem Polski w miniżużlu na lodzie

Antoni Kawczyński (mieszkaniec Banina) został pierwszym w historii mistrzem Polski w miniżużlu na lodzie. Niespełna 12-letni adept żużlowej szkółki GKŻ Wybrzeże wygrał obie rundy w Opolu i Częstochowie, zdobywając 23 na 24 możliwe punkty.

Indywidualne mistrzostwa Polski w miniżużlu na lodzie zorganizowano po raz pierwszy. Tak jak w przypadku lodowej odmiany „dorosłego” żużla, młodzi adepci musieli zmodyfikować swoje motocykle, m.in. stosując dłuższe błotniki i mocując na oponach kolce.

Historyczny cykl składał się z dwóch rund. Najpierw jego uczestnicy rywalizowali najpierw w Opolu, a następnie w Częstochowie. Wyścigi rozgrywano w trzyosobowej obsadzie, a w każdej z rundzie zawodnicy mieli po cztery starty.

Oba turnieje wygrał jedyny w stawce gdańszczanin Antoni Kawczyński. Niespełna 12-letni adept GKŻ Wybrzeże w Opolu stracił zaledwie punkt. Natomiast w Częstochowie był bezbłędny a cały cykl zakończył z dorobkiem 23 na 24 możliwe punkty.

Kawczyński w kwietniu skończy 12 lat. Żużlowego rzemiosła obecnie uczy się na motocyklu o pojemności 125 cc m.in. na gdańskim minitorze, gdzie wiosną wznowi treningi pod okiem Marcela Szymko. Do żużlowej licencji na motocykl o pojemności 500 cc będzie mógł podejść najwcześniej po ukończeniu 15. roku życia. Starty w zawodach ligowych są dozwolone dla zawodników od lat 16.

Źródło:
https://sport.trojmiasto.pl/Antoni-Kawczynski-pierwszym-mistrzem-Polski-w-minizuzlu-na-lodzie-n141946.html?fbclid=IwAR2NuvFStvxHmpFsqarvyqxs5FuIvlS081LSieUEAA0KZWwYbKvyRykdfYY#tri


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka