Burmistrz Gminy Żukowo ogłasza konkurs plastyczny pn. „100 lat Niepodległości”

Czujesz potrzebę tworzenia, lubisz malować, sporządzać makiety, kolaż, wyklejać z plasteliny, lepić z masy solnej, rzeźbić, rysować świecą, węglem, a może masz inny oryginalny pomysł?  Weź udział w konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim jest „100 lat Niepodległości”.

Każdy pomysł jest dobry, jednak jest jeden warunek – prace nie mogą być wykonane przy użyciu kredek. Należy za pomocą różnych technik plastycznych stworzyć dzieło, nawiązujące do symboli związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Praca powinna także zawierać elementy nawiązujące do symboli związanych z historią i kulturą lokalnej społeczności – gminy Żukowo.

Zamiarem konkursu jest nie tylko rozwinięcie wśród uczestników inwencji twórczej, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, nakłonienie do twórczych poszukiwań, ale także uczczenie obchodów 100-lecia Niepodległości oraz pogłębienie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny i regionu.

W konkursie udział mogą wziąć przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, oraz wszyscy mieszkańcy gminy Żukowo.

Prace należy dostarczyć do 18 października 2018 roku do Urzędu Gminy w Żukowie, ul. Gdańska 52, Referat Promocji i Komunikacji Społecznej, pok. 42, I piętro. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 11 listopada 2018 r. w czasie Gminnych Obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Należy zapoznać się z regulaminem konkursu.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu: (58) 685 83 68.

Załączniki

Plik Opis Pobrania
pdf zarzadzenie_nr_88 516

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka