Fundusz Sołecki 2024

W dniu 20.09.2023 odbyło się zebranie wiejskie w sprawie przyjęcia i uchwalenia wniosku o przyznanie środków z Funduszu Sołeckiego na 2024r. W zebraniu uczestniczyło 118 mieszkańców oraz Burmistrz Wojciech Kankowski zastępca Tomasz Szymkowiak a także Radni Rady Miejskiej w Żukowie: Albin Bychowski, Paweł Koreń, Urszula Teska, Mariola Zmudzińska, Jolanta Wiercińska oraz Radny Powiatu Kartuskiego Eugeniusz Pryczkowski.

W wyniku głosowania jednogłośnie liczbą 118 głosów przyjęty został wspólny wniosek mieszkańców oraz rady sołeckiej.

W trakcje zebrania poruszono również tematy dotyczące:

  • realizacji funduszy sołeckich z lat ubiegłych – na realizację zaległego oświetlenia drogowego ogłoszony został przetarg, którego zakończenie będzie 3 października 2023r, po wyłonieniu wykonawcy nastąpi realizacja inwestycji. Projekt ulicy Źródlanej jest na ukończeniu po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpocznie się jego realizacja.
  • budowy nowej szkoły na ulicy Lotniczej – zakończenie prac budowlanych ma nastąpić do końca roku 2023 natomiast odbiory i wyposażenie do końca lutego 2024. Jeśli nie będzie niespodziewanych opóźnień otwarcie nastąpi wraz z rozpoczęciem drugiego semestru szkolnego.
  • budowy chodnika i oświetlenia na ulicy Rolniczej – realizacja miała nastąpić z początkiem sierpnia 2023 jednakże pojawiła się możliwość otrzymania znacznego dofinansowania, które dotyczy nowych nierozpoczętych inwestycji z tego też powodu realizacja się nie rozpoczęła. Jednocześnie wymusiło to na gminie ogłoszenie przetargu na wykonawstwo, który zostanie rozstrzygnięty 29 września 2023r. Koszt realizacji inwestycji to około 1,5 mln złotych w tym wliczona jest dotacja, środki z Funduszu Sołeckiego na rok 2021 w wysokości 420 417zł oraz pozostała brakująca kwota bezpośrednio z budżetu Gminy Żukowo. Inwestycja obejmuje również realizację zaległego oświetlenia (po zakończeniu ulica Rolnicza w całości będzie oświetlona)
  • budowy żłobka – przy placu zabaw na ulicy Lotniczej w Dąbrowie powstanie gminny żłobek.
  • rower MEVO – na stacji PKM Gdańsk Rębiechowo powstanie stacja MEVO oraz zawnioskowałem o dodatkową stację na wysokości Ronda Labudy w górnym biegu ulicy Lotniczej.
  • rozbudowy remizy – projekt jest na ukończeniu a po uzyskaniu rozpocznie się realizacja, szacunkowy koszt to około2,7-2,8mln złotych.
  • stacjonowania karetki pogotowia w Baninie – w rozbudowywanej remizie planuje się stacjonowanie karetki pogotowia o którą Burmistrz zawnioskował do Wojewody.
  • projektu i budowy ulicy Pszennej, Księżycowej, Przemysłowej – projekt jest na ukończeniu, szacunkowy koszt realizacji ulicy Pszennej to około 20mln złotych (o takiej kwocie Państwu wielokrotnie wspominałem) Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze szacunkowych kosztów realizacji ulic Księżycowej i Przemysłowej (szacuję w okolicach 10-12mln złotych). Gmina poczyniła kroki by pozyskać dofinansowanie do tych inwestycji ponieważ samodzielnie na dzień dzisiejszy nie udźwignie takiego ciężaru finansowego.

Link do prezentacji w formie filmu: https://youtu.be/oAwnAEFi95s

W załącznikach prezentacja, protokół z zebrania oraz złożone wnioski mieszkańców do wspólnego wniosku.

Poniżej przyjęty wniosek o przyznanie środków z funduszu sołeckiego na 2024r.

Dziękujemy za udział w zebraniu przedstawicielom władzy samorządowej, druhom OSP Banino a przede wszystkim wam drodzy mieszkańcy, którzy aktywnie uczestniczyliście w wczorajszym zebraniu a także w konsultacjach i pracach przy tworzeniu wspólnego wniosku.

Z wyrazami szacunku

Rada Sołecka Sołectwa Banino

Sołtys Sołectwa Banino Wojciech Koza-Zatoński

Załączniki

Plik Opis Pobrania
pptx Prezentacja FS 2024 721
pdf Protokol z zebrania - skan 126
pdf Wnioski mieszkancow 147

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka