Kamień węgielny pod rozbudowę szkoły w Baninie wmurowany.

W poniedziałek 6 lutego uczestniczyliśmy w symbolicznym wmurowaniu kamienia węgielnego pod rozbudowę szkoły w Baninie przy ul. Lotniczej. Wmurowaniu towarzyszyło podpisanie aktu erekcyjnego.

Materiał video Północna TV z wydarzenia: https://fb.watch/izkBAJr8Xy/

Materiał video TVP Gdańsk z wydarzenia: https://fb.watch/izkImijCl-/

Postępy prac można śledzić na bieżąco na profilu głównego wykonawcy: https://www.facebook.com/bmispzoo

Spotkanie w nowych murach szkoły rozpoczęło się występem dzieci ze szkoły w Baninie. Po nich ks. Daniel Knapiński, proboszcz parafii w Baninie poświęcił szkolne mury. Następnie głos zabrali: Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, Poseł na Sejm RP Marcin Horała, Senator RP Stanisław Lamczyk oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

– Zawsze powtarzam, ze razem możemy więcej i tak jest też w tym przypadku. Razem realizujemy tę inwestycję – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Sprawna budowa, znaczny wkład własny, duże dofinansowanie, właściwy nadzór, to wszystko sprawia, że już niedługo Gmina Żukowo znacznie powiększy swoje możliwości oświatowe, a dzieci z Banina i okolic zyskają jeszcze lepsze warunki do nauki.

Chwilę później nastąpiło podpisanie aktu erekcyjnego. Jego treść odczytał Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke. Jedna z jego trzech kopii została zamknięta w kapsule, ta natomiast została symbolicznie zamurowana w posadce szkoły. W raz z nią znalazły się tam: zdjęcie szkoły przed rozbudową, przypinka z herbem Gminy Żukowo, biuletyn gminny „Moja Gmina”, flaga Kaszubska, serwetka z kaszubskim haftem oraz cegiełka starej szkoły.

Ostatnim punktem wydarzenia były pamiątkowe zdjęcia.

Przypominamy, że rozbudowana szkoła w Baninie ma pomieścić ok. 700 uczniów na jedną zmianę. Łączna powierzchnia zabudowy to 2658,73 m2, natomiast powierzchnia użytkowa wynosi 5304,94 m2

W obiekcie zaprojektowano:

  • 26 sal lekcyjnych
  • halę sportowa z zapleczem obejmującym 4 przebieralnie z węzłami sanitarnymi.
  • budynek zapewnia dostęp dla osób niepełnosprawnych;
  • zagospodarowanie terenu przewiduje wykonanie zatoki kiss&ride.

Wykonawcą prac jest BMI Sp. z o.o. z Żukowa. Koszt inwestycji to 26 823 856,01 zł z czego 13 983 585, 43 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Źródło: https://www.zukowo.pl/Kamien_wegielny_pod_rozbudowe_szkoly_w_Baninie_wmurowany,27,7527#sub_mid

Foto: UG Żukowo, W. Szmidtke, BMI,

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka