KOMUNIKAT – Nie dokarmiać dzików !

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców o niebezpieczeństwie oraz zniszczeniach spowodowanych przez pojawienie się dzików na terenach zabudowanych, przypominamy, że głównym powodem pojawiania się dzikiej zwierzyny na terenach zabudowanych jest łatwy dostęp do pożywienia.

Burmistrz Gminy Żukowo apeluje, aby absolutnie nie dokarmiać dzików.

Karmiony dzik szybko przyzwyczaja się do takiej sytuacji i będzie przekazywał taką postawę swojemu potomstwu. Należy zadbać więc o to, aby opadłe liście, skoszona trawa, owoce, resztki pożywienia, obierki oraz inne odpady organiczne i komunalne były kompostowane wyłącznie w zamkniętych ogrodach i pojemnikach. W okolicy, gdzie pojawiają się dziki, przydomowe ogrody powinny być zamykane. W tym rejonie musimy wyeliminować dokarmianie jakichkolwiek zwierząt, zarówno celowe, jak i przypadkowe, poprzez wyrzucanie odpadów żywnościowych w łatwo dostępnych dla dzików miejscach.

Dziki są zwierzętami, które chętnie zjadają resztki ludzkiego pożywienia, w tym także chleb, którym wiele osób dokarmia ptaki. Śmietniki przy posesjach należy zamykać, nie zostawiać otwartych worków ze śmieciami obok pojemników.

Nie wyrzucajmy odpadków pożywienia w miejscach do tego nieprzeznaczonych!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka