Najnowsze informacje

W sieci pojawiło się wiele pytań odnośnie Banina w tym miejscu pozwolę sobie rozwiać wszelkie niejasności:

  1. Przebudowa ulicy Pszennej – przebudowa obejmuje budowę nawierzchni jezdni z kostki betonowej, budowę ciągu pieszo rowerowego, budowę ronda najazdowego na wysokości skrzyżowania Pszenna/Polnego Wiatru. Pierwszy etap dobiega końca i lada chwila nastąpi odbiór prac po czym od razu rozpocznie się kolejny etap a więc budowa ciągu pieszo-rowerowego. Rondo zostanie wybudowane niezwłocznie po usunięciu/przebudowaniu „kolizji” a więc sieci gazowej.
  2. Usuwanie piasku na drogach gminnych – drogi gminne są posprzątane.
  3. Usuwanie piasku z dróg powiatowych (ulica Lotnicza) – wyłoniona w przetargu firma zrezygnowała z wykonywania prac na rzecz powiatu. Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy i w dniu wczorajszym został wybrany. Wykonawca w pierwszej kolejności z całego powiatu ma uprzątnąć ulicę Lotniczą na całej jej długości a ma to nastąpić do końca tygodnia.
  4. Oświetlenie ulicy Lotniczej – Na wstępie zaznaczę że ulica Lotnicza jest drogą powiatową w zarządzie ZDP w Kartuzach. Oświetlenie zostało uruchomione w dniu 06.04.2021r. o czym pisaliśmy w tym artykule http://www.radabanino.pl/jasniej-na-lotniczej/ działało około tygodnia i nastąpiła awaria. Wielokrotnie wykonawca dokonywał naprawy jednak nie skutecznie bądź na krótki czas. Ostatecznie zarządca określił termin realizacji naprawy na dzień 03.06.2021 jednak wykonawca nie wywiązał się z umowy. W związku z powyższym zarządca podjął decyzję o zleceniu naprawy innej firmie i obciążeniu finansowym głównego wykonawcy. Latarnie mają zaświecić do końca tygodnia.
  5. Usuwanie piasku na budowanych ciągach pieszo-rowerowych – na wstępie zaznaczę że w dalszym ciągu jest to plac budowy. Wykonawca usunie piasek. Ponadto w miejscach w których na dzień dzisiejszy jest to nie możliwe wykonawca jest zobligowany do posprzątania terenu budowy i terenów przyległych przed odbiorami inwestycji.
  6. Budowa ciągów pieszo-rowerowych – tzw. „Węzły integracyjne” W miejscach „kolizji” (słupy elektryczne, mostki, drzewa) wszelkie prace zostaną wznowione i zakończone po usunięciu kolizji co jest uzależnione działalnością gestorów danych sieci i innych obiektów.
  7. Woda – braki wody spowodowane są tradycyjnie już „dużymi rozbiorami”. Zarządca sieci Spółka Komunalna w Żukowie prowadzi w dalszym ciągu i nieprzerwanie prace w kierunku modernizacji sieci wodociągowej. Do 15 czerwca uruchomione zostaną kolejne zbiorniki retencyjne wody pitnej w Pępowie co w połączeniu z nowymi ujęciami/studniami powinno zapewnić ciągłe dostawy wody. Trwa również modernizacja stacji uzdatniania wody w Pępowie zakończenie prac planowane jest na koniec września 2021.
  8. Budowa Szkoły Podstawowej na ulicy Lotniczej – Na wstępie zaznaczę że Szkoła Podstawowa na ulicy Tuchomskiej jak i nowo budowana Szkoła Podstawowa na ulicy Lotniczej swoim zasięgiem obejmują uczniów z miejscowości Banino, Rębiechowo, Borowiec, Barniewice. W  dniu wczorajszym zapoznaliśmy się z nowym projektem szkoły. Stara szkoła w większości zostanie zburzona i zastąpiona nowoczesnym obiektem. Szkoła pomieści 750 uczniów, będzie posiadała 28 sal lekcyjnych z zapleczami dydaktycznymi o powierzchni ponad 4000m2. Obiekt będzie 3 kondygnacyjny z możliwością rozbudowy o kolejną kondygnację. Projekt uwzględnia pełnowymiarową salę gimnastyczną o powierzchni 800m2 z możliwością rozbudowy w kolejnych latach. W czerwcu zostanie złożona dokumentacja o pozwolenie na budowę, Planowany początek prac przypada na początek roku 2022 a ma potrwać około 8-10mcy a więc do 2023r. Szacunkowy koszt budowy na dzień dzisiejszy to około 15mln zł.
  9. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej – Trwa budowa sieci kanalizacji sanitarnej tzw. „Duże Banino” termin zakończenia prac to koniec 2022roku planowane podłączenie do sieci od początku 2023roku. W dniu 11.06.2021 zostanie podpisana umowa na budowę sieci kanalizacji sanitarnej tzw. „Małe Banino” co zapoczątkuje kolejne prace.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka