Najnowsze informacje

W sieci pojawiło się wiele pytań odnośnie Banina w tym miejscu pozwolę sobie rozwiać wszelkie niejasności:

  1. Przebudowa ulicy Pszennej – przebudowa obejmuje budowę nawierzchni jezdni z kostki betonowej, budowę ciągu pieszo rowerowego, budowę ronda najazdowego na wysokości skrzyżowania Pszenna/Polnego Wiatru. Pierwszy etap dobiega końca i lada chwila nastąpi odbiór prac po czym od razu rozpocznie się kolejny etap a więc budowa ciągu pieszo-rowerowego. Rondo zostanie wybudowane niezwłocznie po usunięciu/przebudowaniu „kolizji” a więc sieci gazowej.
  2. Usuwanie piasku na drogach gminnych – drogi gminne są posprzątane.
  3. Usuwanie piasku z dróg powiatowych (ulica Lotnicza) – wyłoniona w przetargu firma zrezygnowała z wykonywania prac na rzecz powiatu. Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy i w dniu wczorajszym został wybrany. Wykonawca w pierwszej kolejności z całego powiatu ma uprzątnąć ulicę Lotniczą na całej jej długości a ma to nastąpić do końca tygodnia.
  4. Oświetlenie ulicy Lotniczej – Na wstępie zaznaczę że ulica Lotnicza jest drogą powiatową w zarządzie ZDP w Kartuzach. Oświetlenie zostało uruchomione w dniu 06.04.2021r. o czym pisaliśmy w tym artykule http://www.radabanino.pl/jasniej-na-lotniczej/ działało około tygodnia i nastąpiła awaria. Wielokrotnie wykonawca dokonywał naprawy jednak nie skutecznie bądź na krótki czas. Ostatecznie zarządca określił termin realizacji naprawy na dzień 03.06.2021 jednak wykonawca nie wywiązał się z umowy. W związku z powyższym zarządca podjął decyzję o zleceniu naprawy innej firmie i obciążeniu finansowym głównego wykonawcy. Latarnie mają zaświecić do końca tygodnia.
  5. Usuwanie piasku na budowanych ciągach pieszo-rowerowych – na wstępie zaznaczę że w dalszym ciągu jest to plac budowy. Wykonawca usunie piasek. Ponadto w miejscach w których na dzień dzisiejszy jest to nie możliwe wykonawca jest zobligowany do posprzątania terenu budowy i terenów przyległych przed odbiorami inwestycji.
  6. Budowa ciągów pieszo-rowerowych – tzw. „Węzły integracyjne” W miejscach „kolizji” (słupy elektryczne, mostki, drzewa) wszelkie prace zostaną wznowione i zakończone po usunięciu kolizji co jest uzależnione działalnością gestorów danych sieci i innych obiektów.
  7. Woda – braki wody spowodowane są tradycyjnie już „dużymi rozbiorami”. Zarządca sieci Spółka Komunalna w Żukowie prowadzi w dalszym ciągu i nieprzerwanie prace w kierunku modernizacji sieci wodociągowej. Do 15 czerwca uruchomione zostaną kolejne zbiorniki retencyjne wody pitnej w Pępowie co w połączeniu z nowymi ujęciami/studniami powinno zapewnić ciągłe dostawy wody. Trwa również modernizacja stacji uzdatniania wody w Pępowie zakończenie prac planowane jest na koniec września 2021.
  8. Budowa Szkoły Podstawowej na ulicy Lotniczej – Na wstępie zaznaczę że Szkoła Podstawowa na ulicy Tuchomskiej jak i nowo budowana Szkoła Podstawowa na ulicy Lotniczej swoim zasięgiem obejmują uczniów z miejscowości Banino, Rębiechowo, Borowiec, Barniewice. W  dniu wczorajszym zapoznaliśmy się z nowym projektem szkoły. Stara szkoła w większości zostanie zburzona i zastąpiona nowoczesnym obiektem. Szkoła pomieści 750 uczniów, będzie posiadała 28 sal lekcyjnych z zapleczami dydaktycznymi o powierzchni ponad 4000m2. Obiekt będzie 3 kondygnacyjny z możliwością rozbudowy o kolejną kondygnację. Projekt uwzględnia pełnowymiarową salę gimnastyczną o powierzchni 800m2 z możliwością rozbudowy w kolejnych latach. W czerwcu zostanie złożona dokumentacja o pozwolenie na budowę, Planowany początek prac przypada na początek roku 2022 a ma potrwać około 8-10mcy a więc do 2023r. Szacunkowy koszt budowy na dzień dzisiejszy to około 15mln zł.
  9. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej – Trwa budowa sieci kanalizacji sanitarnej tzw. „Duże Banino” termin zakończenia prac to koniec 2022roku planowane podłączenie do sieci od początku 2023roku. W dniu 11.06.2021 zostanie podpisana umowa na budowę sieci kanalizacji sanitarnej tzw. „Małe Banino” co zapoczątkuje kolejne prace.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przepisz kod z obrazka

%d bloggers like this: