OBWIESZCZENIE

W związku z unieważnieniem przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku konkursu pn.: „Czyste Powietrze Pomorza”, Burmistrz Gminy Żukowo informuje o zaprzestaniu przyjmowania wniosków o przyznanie dotacji na  modernizację źródeł energii cieplnej w obiektach budowlanych, zlokalizowanych na terenie Gminy Żukowo w 2019 roku.

WFOŚiGW w Gdańsku jako powód unieważnienia konkursu podał, że obecnie zostało podpisane porozumienie pomiędzy 16 WFOŚiGW, z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bankiem Ochrony Środowiska, którego celem jest  realizacja Krajowego Programu „Czyste  Powietrze”.

Obecnie  WFOŚIGW w Gdańsku informuje, że nowy krajowy program realizowany będzie przez najbliższe 10 lat i obejmował będzie dofinasowanie zadań między innymi wymiany kotłów opalanych węglem  bezpośrednio dla osób fizycznych.

Ponadto Burmistrz Gminy Żukowo informuje, że wszystkie zainteresowane osoby, które złożyły wniosek w tut. Urzędzie na dofinansowanie wymiany kotłów węglowych, będą mogły wziąć udział w planowanym naborze wniosków przez WFOŚiGW w Gdańska do KRAJOWEGO PROGRAMU „Czyste Powietrze”.

Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio w WFOŚiGW w Gdańsku, ul. Rybaki Górne 8, tel.: (58) 743 18 00, (58) 301 91 92  lub na stronie:

https://wfos.gdansk.pl/konkursy/czyste-powietrze-pomorza-edycja-2018

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka