Pomagamy odbudować stolarnię po pożarze.

https://pomagam.pl/abmeble

Dnia 03.01.2022 około godziny 2:40 w Miszewie wybuchł potężny pożar budynku, w którym znajdowała się nasza stolarnia. W pożarze walczyło 26 zastępów straży pożarnej z całego powiatu kartuskiego, z Gdańska, Gdyni i Rumii. Z pożarem strażacy walczyli co najmniej do godziny 7.

Pożar zaczął się w warsztacie, znajdującym się w tym budynku. Ważne było, aby ogień nie przedostał się do lakierni, gdzie wszystko jest łatwopalne, znajdującej się pomiędzy warsztatem i naszą stolarnią. Kiedy sytuacja wydawała się na opanowaną, ogień przeszedł na lakiernię i sytuacja była jeszcze gorsza niż wcześniej.

W obawie przed przejściem ognia na stolarnię, straż zaczęła polewać dach całej stolarni wodą oraz rozbierać dach w kilku miejscach, aby łatwiej było gasić ogień wewnątrz. Strażakom na szczęście udało się ugasić pożar chwilę przed stolarnią, jednak szkody spowodowane przez sadź, która pokryła wszystko wewnątrz (materiały, narzędzia, budynek) oraz woda, która zniszczyła wszystkie materiały znajdujące się wewnątrz stolarni, a także zniszczony dach, który cały wymaga remontu, wyrządziły ogromne straty. Budynek stolarni jest niezdatny do użytkownika przez pocięty dach, w dalszym ciągu duże ilości wody w środku i sadź.

Po 15 latach prowadzenia prac stolarskich, przez pożar budynku działalność została wstrzymana. Na szybko udało nam się znaleźć tymczasowe pomieszczenie pod zakład. Pomieszczenie wymaga wkładu finansowego pod adaptację miejsca na stolarnię, aby można było wznowić prace. Pomieszczenie jest tylko tymczasowe, dlatego potrzebne są środki na odnowienie starego budynku lub przy decyzji, że nie nadaje się on już zupełnie, znalezienie nowego odpowiedniego miejsca. Mimo tego wszystkiego, próbuję wznowić działalność, dlatego też byłbym wdzięczny za wszelkie wsparcie finansowe. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

https://pomagam.pl/abmeble

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka