Prawie 4 mln dofinansowania na węzeł integracyjny w Żukowie

26 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski oraz Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski podpisali umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego projektu węzeł integracyjny w Żukowie.

Budowa węzła integracyjnego ma na celu połączenie różnych form komunikacji na terenie gminy Żukowo (piesza, rowerowa, samochodowa i zbiorowa) z nowo wybudowaną stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Podróżny będzie mógł zostawić swój samochód lub rower na parkingu i kontynuować dalszą podróż pociągiem albo autobusem. Dojazd do węzła zapewnią nowe drogi rowerowe oraz chodniki. Cały węzeł zostanie objęty monitoringiem. Zamontowanie zintegrowanego systemu informacji pasażerskiej umożliwi szybki dostęp do informacji o Żukowie, a także o rozkładach jazdy. W zakresie węzła żukowskiego wykonane zostanie otoczenie infrastrukturalne wokół istniejącego dworca Żukowo Wschodnie. Mieszkańcy zyskają parking na samochody osobowe oraz rowery, przystanki autobusowe a także wyznaczone miejsca na taksówki. Wykonane zostaną ścieżki rowerowe w kierunku Borkowa (i dalej w kierunku gminy Kartuzy), Lnisk (i dalej do Rębiechowa) i Banina oraz chodnik na ulicy Pożarnej. Zmodernizowana zostanie ulica Dworcowa oraz wykonany ciąg pieszo-rowerowego od dworca w kierunku ulicy Armii Krajowej.

Projekt węzła w Żukowie otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie około 3,7 mln zł.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka