Projekt „Świetlik” w Gminie Żukowo

Gmina Żukowo złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Świetlik – modernizacja oświetlenia”, w ramach konkursu „LED dla pomorskich szkół” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Przedmiotem zadania jest modernizacja oświetlenia wewnętrznego w budynku Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Przyjaźni oraz budynku Szkoły Podstawowej w Niestępowie. W miejsce opraw świetlówkowych oraz żarowych planuje się zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED. Liczba dzieci uczęszczających do obu szkół wynosi aktualnie 394 uczniów. Zakres inwestycji obejmuje wymianę lub przystosowanie obecnie istniejących opraw do możliwości wykorzystania technologii LED. Przewiduje się zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED w oprawach restorowych i żarówkowych w formie paneli świetlnych lub zamienników świetlówek i żarówek. Dodatkowo zadanie przewiduje wykonanie instalacji automatycznej regulacji oświetlenia, co ma na celu racjonalizację zużycia energii elektrycznej, poprawę jakości i sprawności instalacji oświetleniowej, oraz efektywności energetycznej, a także wpłynie na redukcję ponoszonych kosztów pracy oświetlenia.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 04.05.2017 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Funduszu w terminie do 14.05. 2017 r. maksymalna kwota dofinansowania dla jednej gminy wynosi 200 000 zł

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka