Ptasia grypa HPAI

W związku z informacją od Powiatowego Lekarza Weterynarii W Kartuzach o stwierdzeniu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w miejscowości Warzno Wojewoda Pomorski ogłosił Rozporządzenie które weszło w życie z dniem 2 lutego 2021 r.

 W dokumencie tym wyznaczono obszar zapowietrzenia i zagrożenia ( obszary poniżej) oraz nakazy i zakazy ( załącznik – Rozporządzenie Wojewody Pomorskiego).

  W gminie Żukowo wyznaczono obszar zapowietrzony w granicach miejscowości Tuchomka, Tuchom na zachód od DK20 do skrzyżowania z ulicą Dobrzewińską i dalej na zachód od ul. Dobrzewińskiej, miejscowości Chwaszczyno na zachód od ul. Dobrzewińskiej.

Za obszar zagrożony wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków typu H5N8 uznaje się obszar a granicach administracyjnych miejscowości: Małkowo, Miszewko, Miszewo, Dąbrowa, Banino, Rębiechowo, Pępowo, Barniewice, Nowy Świat, Chwaszczyno, Żukowo i zachód od ul. Elżbietańskiej i ul Gdańskiej, Lniska na północ od ul. Żukowskiej i zachód od ul. Jarzębinowej , Leźno na zachód od ul. Jarzębinowej, Czaple na północ od drogi gminnej .

W związku z powyższym Inspekcja Weterynarii w Kartuzach przekazał dokumentu PIW05-OZZ.5101.100(1).20021.JG/1.DZ……./2021,  proszę o zaznajomieniem się z załącznikiem.

Jednocześnie informuję że  Lekarz Weterynarii w Kartuzach informuje że bieżące informacje w sprawie aktualnej sytuacji znajdują się na stronie Głównego Lekarza Weterynarii, ścieżka dostępu: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/grypa-ptakow

oraz   https://www.wetgiw.gov.pl/main/komunikaty (bieżące komunikaty).

W związku z informacją iż Powiatowy Inspekcja Weterynaryjna rozpocznie kontrolę od dnia 11.02.2021 r. , uprzejmie proszę o upowszechnienie wśród posiadaczy drobiu w  Sołectwie treść załącznika,  m. in. poprzez:

– rozplakatowanie ich na tablicach ogłoszeń

-informowanie na stronie internetowej sołectwa, jeżeli taką posiadają.  

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka