Burmistrz Gminy Żukowo apeluje

W ostatnim czasie m.in. w miejscowościach Banino, Pępowo, Chwaszczyno, Skrzeszewo mieszkańcy oraz pracownicy Gminy Żukowo zauważyli nasilenie naruszania przez kierowców przepisów drogowych na drogach gminnych.

Prym w tym procederze wiodą przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych, ignorując zakazy ograniczające wjazd pojazdom przekraczającym maksymalny dopuszczalny tonaż pojazdu, a także poruszając się i parkując 25 t ciężarówką na chodniku. Dzieje się to często na nowo wybudowanych ulicach i parkingach, które zostały wykonane za pieniądze z budżetu Gminy Żukowo. Na załączonych (przykładowych) zdjęciach widać pojazdy ciężarowe poruszające się po parkingu szkolnym – drodze wewnętrznej (koszt budowy ponad 600 000 zł) – na którym dopuszczono przejazd jedynie pojazdów o masie nieprzekraczalnej do 3,5 t.. Pzięki przekazanym od mieszkańców do tut. urzędu zdjęciom i informacjom, prowadzone są już w tych sprawach przez KPP w Kartuzach postępowania w celu nałożenia mandatów karnych.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, Burmistrz Gminy Żukowo apeluje!

Jeśli posiadasz nagranie lub zdjęcie naruszenia przepisów drogowych w obrębie naszej gminy, zgłoś informację do urzędu a my przekażemy materiały do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Ważne jest aby do przesłanego filmu/zdjęcia z wykroczeniem drogowym dodatkowo zamieścić informację niezbędną do prowadzenia dalszych czynności:

datę, godzinę i miejsce zdarzenia (miejscowość, ulica, nr drogi)

dane dotyczące pojazdu (np. zdjęcie pojazdu, na którym widać czytelny numer rejestracyjny, markę)

Nadesłane materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców. Wobec takich osób będą stosowane konsekwencje administracyjne – nałożenie mandatów oraz punktów karnych.

 

Materiały i informacje prosimy przekazywać na jeden z podanych adresów mail:

zgloszenie@zukowo.pl

sekretariat@zukowo.pl

 

Źródło: http://www.zukowo.pl/Burmistrz_Gminy_Zukowo_apeluje,10,4385

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka