Komunikat Burmistrza Gminy Żukowo o bezpłatnej komunikacji

Komunikat Burmistrza Gminy Żukowo o bezpłatnej komunikacji na liniach autobusowych dla uczniów z terenu gminy Żukowo.

Burmistrz Gminy Żukowo informuje, iż od dnia 21 listopada 2018 r. obowiązuje bezpłatna komunikacja na liniach autobusowych 126, 171, 174  dla uczniów z terenu gminy Żukowo.

W dniu dzisiejszym weszła bowiem w życie uchwała nr  LVIII/1751/18 Rady Miasta Gdańska z dnia 25 października 2018 r. zmieniająca uchwałę Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, cen za przejazdy środkami gminnego transportu zbiorowego oraz wysokości opłat dodatkowych i opłat manipulacyjnych.

W uchwale tej ustalono, że do  bezpłatnych przejazdów środkami gminnego transportu zbiorowego na liniach autobusowych 126, 171, 174 uprawnieni  są:

Uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do końca roku, w którym uczeń ukończył 20 lat, z adresem zamieszkania na terenie gminy Żukowo – na postawie legitymacji szkolnej.

Do bezpłatnych przejazdów na w/w liniach uprawnione są również dzieci w wieku 4 do 7 lat na podstawie Karty Mieszkańca Gminy Żukowo.

Jednocześnie Burmistrz Gminy Żukowo przypomina, że od 1 czerwca 2018r. na podstawie uchwały nr XLI/1196/18 z dnia 28 marca 2018r. Rady Miasta Gdynia  w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe osób i bagaży środkami komunikacji zbiorowej oraz zasad taryfowych do bezpłatnych przejazdów na terenie gminy Żukowo środkami gminnego transportu zbiorowego linia Z uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do końca roku, w którym uczeń ukończył 20 lat, z adresem zamieszkania na terenie gminy Żukowo – na podstawie legitymacji szkolnej.

Koszty wprowadzonych ulg pokrywane są z budżetu Gminy Żukowo.

WOJCIECH KANKOWSKI

BURMISTRZ GMINY ŻUKOWO

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka