Rozpoczynają się prace przy ul. Tuchomskiej w Baninie. Będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu

Od  poniedziałku, 17 czerwca rozpoczną się prace budowlane na ul. Tuchomskiej w Baninie. W pierwszej kolejności zdjęte zostaną płyty yomb oraz wbudowana zostanie kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Mazurskiej do ul. Polnej. Po zakończeniu roku szkolnego prace budowlane będą prowadzone etapami już na całej długości przebudowywanego odcinka ulicy, co będzie wiązało się z poważnymi, tymczasowymi utrudnieniami.

Na ul. Tuchomskiej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na wdrożeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

– Proszę o wyrozumiałość i – w miarę możliwości – o omijanie placu budowy i korzystanie z objazdów, które będą poprowadzone ulicami Wodnika, Zdrojową, Mazowiecką i Mazurską – apeluje Zastępca Burmistrza Tomasz Szymkowiak.

Prace budowlane, zgodnie z umową, mają zakończyć się do końca września br. Jednak, według deklaracji wykonawcy, przejezdność powinna obowiązywać już na początku września. W efekcie inwestycji powstanie nawierzchnia asfaltowa o długości około 1,2 km wraz z infrastrukturą pomocniczą. Koszt zadania to niemal 1,5 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy Żukowo.

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Morandi pisze:

  Panie Zainteresowany….ma Pan rację…są kategorie mieszkańców…na „nowej” części Banina nie ma nawet w znacznym stopniu na ulicach płyt yomb, zwykłych chodników a o oświetleniu to już nie wspomnę. Ważniejsi dostają dojazd do posesji w asfalcie, nawet w lesie, a my……dziury, nierówności łatane kruszywem, niebezpieczne pobocza i ciemne ulice……tak, wszystkiego nie da się od razu zrobić, ale wystarczy równo traktować….

 2. Zainteresowany pisze:

  A co z resztą odcinka do tablicy Nowy Tuchom?

  Czy pozostali mieszkańcy są gorszej kategorii czy jak?

  • Wojciech Koza-Zatoński pisze:

   W dalszej części nie ma kanalizacji sanitarnej więc wykonanie nawierzchni bitumicznej nie ma tu racji bytu na dzień dzisiejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka