Uczeń Szkoły Podstawowej w Baninie zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu historycznego

Pod patronatem Marszałka Województwa, Kuratora Oświaty oraz Dyrektora gdańskiego oddziału IPN  przebiegał ogólnopolski konkurs historyczny ogłoszony z okazji 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego tematem było odzyskanie niepodległości oraz kształtowanie granic Polski w latach 1918-1921. Na adres organizatora spłynęło wiele prac konkursowych, zwycięski lapbook wykonał uczeń VI klasy szkoły podstawowej w Baninie- Franciszek Krok. Uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów odbyła się 9 listopada.

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach.  Wykonuje się ją wyszukując informacje na dany temat, a następnie składa się treści w logiczną, atrakcyjną całość, wyróżniając najważniejsze fakty i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uznaje się za warte odkrycia lub głębszej refleksji, zapamiętania.

W finale prace podlegały ocenie pracownikom naukowym Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutu Pamięci Narodowej oraz artyście plastykowi.

Wszystko po to, by kształtować poczucie dumy z własnej ojczyzny, dokonań przodków oraz krzewić postawy obywatelskie i patriotyczne– tłumaczył Mirosław Kołymski, wicedyrektor SP nr 48 w Gdańsku.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka