Zagłosuj i miej wpływ na metodę ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Ruszają konsultacje w sprawie zmiany wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Konieczność zmiany wynika z pisma otrzymanego od Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku z dnia 24 września 2020 r. wystosowanego między innymi do Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów w którym RIO powołuje się na wyroki Sądu Administracyjnego ( sygn. Akt I SA/Bd 100/20; sygn. akt II FSK 16/16; sygn. akt II F SK 3267/18). Konsultacje zostaną przeprowadzone w okresie od 15 lutego 2021 r. do 15 marca 2021 r.

Konsultacje polegać będą na udzieleniu odpowiedzi na postawione w ankiecie pytanie: W przypadku konieczności zmiany stawki za odbiór odpadów, będzie istniała konieczność zmiany metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jaką metodę popierasz:

  • od każdego mieszkańca,
  • od ilości zużytej wody,
  • od powierzchni lokalu mieszkalnego,
  • od gospodarstwa domowego, jedna stawka bez względu na ilość osób w gospodarstwie.

Ankietę pobrać można poniżej. Dostępna jest również w wersji drukowanej w Urzędzie Gminy w Żukowie, ul. Gdańska 52 w Biurze Obsługi Klienta.

Wypełnioną ankietę należy złożyć w wersji papierowej w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Żukowie lub do urny podawczej znajdującej się przed urzędem przy wejściu nr III. Ankietę można również wypełnić elektronicznie na stronie:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=yw4icePL506neG2tgkmGDqyix3H5hRlDvNEouYMpp05UNkpZRFFWT1FZU1NJR0pJWTFLRVkyNTFCMS4u

Wyniki konsultacji mają charakter opiniodawczy. Ze szczegółami zapoznać można się w treści Zarządzenia nr 43/2021 i nr 46/2021 Burmistrza Gminy Żukowo.

Źródło: https://www.zukowo.pl/Zaglosuj_i_miej_wplyw_na_metode_ustalenia_oplaty_za_gospodarowanie_odpadami_komunalnymi,10,6474#sub_mid

Załączniki

Plik Opis Pobrania
doc ankieta 234
pdf zarzadzenie_43 221
pdf zarzadzenie_46 200

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka