2000 zł nagrody za wskazanie dewastatora wiat przystankowych

Wandale regularnie niszczą wiaty przystankowe za pomocą spray’ów do graffiti. Osobie, która wskaże sprawcę/sprawców Gmina Żukowo przekaże nagrodę w wysokości 2000 zł.

Uszkodzone w ten sposób wiaty znajdziemy m.in. w Glinczu, Babim Dole, Borkowie czy Żukowie. Zakup i naprawa wiat przystankowych pokrywane są z budżetu Gminy Żukowo, a więc z pieniędzy Mieszkańców. Niedopuszczalnym jest lekceważenie uszkodzenia mienia publicznego, bo każda usługa naprawy takiej wiaty to niemały koszt. Co więcej, każda naprawa, a trzeba użyć do tego specjalnych środków, też w jakimś stopniu niszczy wiaty.

– Jeśli znają Państwo sprawcę uszkodzeń lub mają jakieś informacje, które pomogłyby go wskazać, zachęcamy do pomocy. Mienie publiczne to nasza wspólna własność. Dbajmy o nie i pokażmy, że nie tolerujemy aktów wandalizmu – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Co przykuwa uwagę? Charakterystyczny jest podpis, a właściwie „tag”, którym posługuje się wandal (bądź wandale), brzmi on „Aker”. Zauważyć możemy go nie tylko na terenie gminy Żukowo, ale też np. w Gdańsku.

źródło: https://www.zukowo.pl/2000_zl_nagrody_za_wskazanie_dewastatora_wiat_przystankowych,10,6748#sub_mid

Do dewastacji dochodzi również w Baninie. W okolicach 01.08.2021 nieznany sprawca lub sprawcy rozbili wiatę przystankową na skrzyżowaniu ulic Pszenna/Rolnicza. Niestety trzeba być skończonym idiotą by swoją frustrację i głupotę wyładowywać na wspólnej własności. Koszt wiaty to 5000 zł stała niecały rok, koszt naprawy to połowa tej kwoty. Wiata została postawiona z środków dodatkowych do dyspozycji Sołectwa Banino.

Niestety póki jest ogólna znieczulica, przyzwolenie społeczne oraz brak reakcji na akty wandalizmu to tak właśnie będzie się działo.

Dlatego jeśli jesteś świadkiem aktów wandalizmu w naszym sołectwie poinformuj

🚔 997 lub 112

lub

Sołtys Sołectwa Banino – Wojciech Koza-Zatoński 505-879-567.

‼ NIE BĄDŹ OBOJĘTNY REAGUJ – TO TEŻ TWOJA WŁASNOŚĆ ‼

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka