Fundusz Sołecki 2019 r.

Dzień dobry Państwu.

Zbliża się termin zebrania Sołeckiego, na którym będziemy wspólnie podejmować decyzje, na co przeznaczymy środki pochodzące z Funduszu Sołeckiego 2019r. Podobnie jak w zeszłym roku przeprowadziliśmy konsultacje społeczne, na których, wspólnie decydowaliśmy nad kształtem jednego dużego wniosku mieszkańców i Rady Sołeckiej. Spotkania były merytoryczne oraz odbywały się w sympatycznej atmosferze, mieszkańcy przychodzili z propozycjami, nad którymi wspólnie dyskutowaliśmy.  W trakcie wspólnej pracy został przygotowany wniosek, którego ostateczną formę przed przedłożeniem pod głosowanie omówimy jeszcze raz w dniu 20.09.2018 O godz. 1900 na ostatnich konsultacjach. Wniosek zawiera inwestycje mające wpływ na życie każdego mieszkańca Banina. Inwestycje, które zostały w nim ujęte zostały rozłożone na każdy fragment Banina. W trakcie spotkań przygotowaliśmy również Wnioski do Budżetu Gminy na rok 2019.

                Na spotkaniu w dniu 13.09.2018r. wpłynęło 5 formalnych wniosków mieszkańców z ulic:

Letnia – Ułożenie płyt YOMB – 50mb kwota 16000zł,

Słoneczna – Ułożenie płyt YOMB – 80mb kwota 25600zł,

Radosna – Ułożenie płyt YOMB – 80mb kwota 25600zł,

Szczęśliwa – Ułożenie płyt YOMB – 80mb kwota 25600zł,

Polna – wykonanie progu zwalniającego na ul. Polnej na wysokości ulicy Letniej. Kwota 2952zł

Wnioski zostały przyjęte i będą poddane (każdy z osobna) pod głosowanie w dniu zebrania wiejskiego.  Wszystkie pięć wniosków opiewa razem na kwotę 95 752zł jest to 1/3 Funduszu Sołeckiego!!!

Nic by nie było w tym wszystkim nie zwykłego gdyby nie fakt, iż wnioski zostały złożone przez mieszkańców zmobilizowanych przez RADNEGO z BANINA p. PAWŁA KORENIA a inwestycje, o które wnoszą tyczą się bezpośredniego sąsiedztwa Pana Radnego. Jednocześnie Pan Radny stwierdził, że jest przedstawicielem TYLKO CZĘŚCI PÓŁNOCNEJ BANINA!!!! Podczas zebrania otrzymaliśmy informację, że Pan Radny obiecał, że jeśli mieszkańcy wystąpią z tymi wnioskami drugie tyle „załatwi” z Gminy. Czyżby Kampania Wyborcza ruszyła pełną parą??? Szkoda tylko, że Pan Radny zapomniał, że po tegorocznych wyborach Radni będą przedstawicielami całego okręgu wyborczego a więc –

Okręg wyborczy nr 1 – sołectwo Banino, sołectwo Czaple, sołectwo Nowy Świat, sołectwo Rębiechowo – 5 wybieranych radnych,

Wracając do tematu Funduszu Sołeckiego:

W trakcie konsultacji zaproponowaliśmy umieszczenie 3 przedsięwzięć w wspólnym wniosku a mianowicie:

– ul. Polna – wykonanie progu zwalniającego na ul. Polnej na wysokości ulicy Letniej. Kwota 2952zł

– ul. Słoneczna – Ułożenie płyt YOMB – 80mb kwota 25600zł,

– ul. Letnia – Ułożenie płyt YOMB – 30mb kwota 9600zł, (pozostałe 20mb zaproponowaliśmy by wykonać w ramach tworzenia skrzyżowań równorzędnych)

Pozostałe 2 wnioski zaproponowaliśmy by zamieścić we wniosku do Budżetu Gminy na rok 2019 tak, aby Pan Radny, który to tak bardzo troszczy się o okolicę, w której mieszka miał okazję się wykazać i pozyskać te pieniądze.

Czekamy na ostateczną decyzję wnioskodawców, potwierdzeniem będzie wycofanie swoich wniosków lub ich podtrzymanie.

Od początku naszej kadencji staramy się by środki pochodzące z Funduszu Sołeckiego były równomiernie rozłożone na całe Banino. Fundusz Sołecki ma za zadanie zmobilizowanie mieszkańców do wspólnego działania dla dobra Banina poprzez rozdysponowanie funduszu na cele mające wpływ na poprawę warunków życia mieszkańców. Jednocześnie FS ma łączyć a nie dzielić mieszkańców. Jesteśmy świadomi, iż  z tak skromnego budżetu nie da się wszystkiego zrobić a każdy mieszkaniec chciałby mieć piękną ulicę, chodniki, latarnie itd. Dlatego też zorganizowane zostały konsultacje by wspólnie zadecydować, co powinno zostać zrealizowane by wszyscy mieszkańcy mogli z tych inwestycji korzystać. Sprawa nie jest łatwa gdyż potrzeb jest bardzo wiele a kwota pochodząca z FS to jedynie kropla w morzu potrzeb. Ponadto czynimy kroki by propozycje, które nie znalazły się w wspólnym wniosku, znalazły się w Budżecie Gminy.

Czytając powyższy post widzicie państwo jak bardzo ważne jest czynne uczestnictwo w konsultacjach i zebraniach sołeckich. Jednocześnie widzicie jak bardzo ważne są wybory samorządowe, które mają największy wpływ na życie codzienne oraz jak bardzo ważny jest wybór odpowiedniego przedstawiciela do Rady Miejskiej tak, aby dbał o interesy całej miejscowości, z której startuje a nie tylko okolicy najbliższej miejsca jego zamieszkania.

Jakie wnioski dla nas płyną z ostatniego spotkania??

Nie poddawać się i pędzić dalej do przodu w celu realizacji potrzeb ważnych dla Banina a co najważniejsze dla mieszkańców…….. a życie samo zweryfikuje ludzi butnych i egoistycznych.

Czego Państwu i sobie życzymy??

MĄDRYCH DECYZJI I WYBORÓW.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka