I etap chodnika przy ul. Tuchomskiej w Baninie gotowy. Czas na kolejne zadania

Za nami odbiór I etapu budowy chodnika przy ul. Tuchomskiej w Baninie (która w 2019r. przeszła kompleksową modernizację, koszt ok 1,5 mln zł). Dzięki zadaniu powstało 473 mb ciągu pieszo-rowerowego co, wraz z wjazdami, przełożyło się na 1100 m kw położonej nawierzchni.

Nie zabrakło też wyniesionego skrzyżowania, wyniesionego przejścia dla pieszych oraz dodatkowego oświetlenia. Zadanie kosztowało ok. 240 tys. zł i wykonała je Spółka Komunalna Żukowo Sp. z o.o.

Niestety nie udało się porozumieć z właścicielem gruntu przy skrzyżowaniu z ul. Polną i w tym miejscu ścieżka powinna być wykonana w drugiej połowie roku. Co ważne, na etapie uzgodnień jest drugi etap ciągu pieszo-rowerowego od ul. Szafirowej aż do końca obecnie wykonanej nawierzchni asfaltowej. Zakładany termin realizacji to druga połowa przyszłego roku.

W trakcie realizacji lub w planach są już także kolejne zadania. Trwa budowa chodnika w Czaplach. Realizacja inwestycji musiała jednak zostać wstrzymana z uwagi na zaistniałe rozbieżności w zakresie granic ewidencyjnych gruntów. Obecnie Gmina czeka już tylko na zgodę Starosty na dokończenie inwestycji w jej przeprojektowanym przebiegu, który będzie łączył się z dotychczas wybudowanym fragmentem.

Na etapie projektowania jest chodnik na ul. Pszennej w Baninie (jego realizacja połączona będzie z remontem tej ulicy). Planowana jest także budowa chodnika na ul. Książąt Pomorskich w Żukowie. W planach są również:

  • chodnik w miejscowości Rutki (ok.100 mb)
  • ciąg pieszo-rowerowy łączący Przyjaźń z Żukowem przez Otomino (ok. 3,8 km) w ramach projektu drogi Żukowo- Przyjaźń
  • ścieżka rowerowa w Przyjaźni ul. Łąkowa (ok. 1 km)
  • ścieżka rowerowa w Skrzeszewie ul. Piaskowej (ok. 1 km)
  • łącznik drogowy pomiędzy ul. Kościerską a ul.3 Maja (ok. 150 mb)
  • chodnik w Widlinie

Z kolei we współpracy z Powiatem Kartuskim realizowany jest chodnik Przyjaźń-Łapino, na ten cel Gmina Żukowo przekazuje 250 tys. zł. W ramach poprawy bezpieczeństwa kolejne 50 tys. zł trafiły do Powiatu Kartuskiego na opracowanie dokumentacji projektowej rozbiórki i budowy nowego wiaduktu w Niestępowie. W planach realizacji z Powiatem są również chodniki na odcinkach: Niestępowo-Sulmin oraz kontynuacja chodnika Babi Dół- Skrzeszewo. Na dzień 23 czerwca zaplanowane jest procedowanie uchwały o udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Kartuskiemu w tej sprawie.

Natomiast we współpracy z Województwem Pomorskim w 2021r. budowany ma być ciąg pieszo-rowerowy łączący Żukowo z Borkowem. Uchwala w sprawie współfinansowania dokumentacji projektowej została już podjęta.

Źródło: https://www.zukowo.pl/I_etap_chodnika_przy_ul_Tuchomskiej_w_Baninie_gotowy_Czas_na_kolejne_zadania,27,6070#sub_mid

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka