Mobilna Metropolia Porozmawiajmy o transporcie w twojej miejscowości! Zapraszamy na warsztaty online.

Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Czy postawić na budowę nowych dróg, rozwój komunikacji publicznej, czy raczej potrzebna jest sieć tras rowerowych z nowoczesną infrastrukturą? A może należy pilnie zadbać o bezpieczeństwie pieszych?  O tym wszystkim będzie można podyskutować podczas warsztatów online, organizowanych przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot dla mieszkańców Pomorza. 27 maja zapraszamy mieszkańców powiatu kartuskiego.

Z ludźmi i dla ludzi – jasny plan działań

– To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości – czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata – mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata – jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko. Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. W maju i czerwcu odbędzie się 9 warsztatów konsultacyjnych online, na których porozmawiamy o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS.

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów

Pierwsze warsztaty wystartowały 18 maja w powiecie puckim. Spotkania z mieszkańcami zakończą się w 17 czerwca w Trójmieście.

– Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Rozmawiamy o wszystkim tym, co ma wpływ na nasze codzienne życie – dodaje Karolina Orcholska.

Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Uwaga – liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

Terminy warsztatów:

  • 18 maja – powiat pucki – link
  • 20 maja – powiat wejherowski – link
  • 25 maja – powiat lęborski – link
  • 27 maja – powiat kartuski link
  • 1 czerwca – powiat gdański – link
  • 8 czerwca – powiat nowodworski – link
  • 10 czerwca – powiat malborski – link
  • 15 czerwca – powiat tczewski – link
  • 17 czerwca – Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) – link

Co to jest Plan Zrównoważonej Mobilności i dlaczego jest tak ważny dla poszczególnych gmin i całej metropolii można przeczytać >>>tutaj.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka