PIKNIK CZYTELNICZY

Mamy przyjemność zaprosić dużych i małych Czytelników na 1. Integracyjny Piknik Czytelniczy, który odbędzie się w sobotę, 4. czerwca, w godzinach 11.00-14.00, w parku na skrzyżowaniu ulic Lotniczej i Lipowej w Baninie.

Zachęcamy do przebrania się w strój postaci z ulubionej książki. Czekają nagrody!

Dlaczego integracyjny?
Liczymy na integrację na wielu poziomach: Czytelniczek i Czytelników z biblioteką, mieszkanek i mieszkańców Banina, sąsiadek i sąsiadów, dużych i małych, czytających i nieczytających, a także gości z Ukrainy z całą społecznością.

W naszej filii w Baninie mamy bardzo wielu nowych Czytelników, którzy dopiero przeprowadzili się w te strony. Także wielu mieszkańców Banina nie korzysta z naszych zbiorów i mamy nadzieję, że to wydarzenie przyciągnie ich do nas i sprawi, że zostaną z nami na dłużej. Zwłaszcza, że tego dnia nie tylko odbędzie się sam Piknik, ale biblioteka będzie czynna wyjątkowo w sobotę (biblioteka główna w Żukowie zaprasza w każdą ostatnią sobotę miesiąca).

Co w programie?

WYMIENIALNIA KSIĄŻEK

Przygotowaliśmy ciekawe książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników, które będą czekały na uczestników wydarzenia. Serdecznie zapraszamy Was do zabawy. Zabierzcie z domu książki, których już nie czytacie i wymieńcie je na dowolny tytuł. Książki wymieniać można w systemie książka za książkę. Można wymieniać książki z tymi z naszego stołu, jak również z tymi, które przyniosą inni uczestnicy zabawy. Wszystko oczywiście bezpłatnie, a nasi wolontariusze doradzą, po którą książkę warto sięgnąć.

CZYTANIE NA DYWANIE

Jeśli ma to być piknik, to musi być koc, przekąski i oczywiście książka!

Weźcie ze sobą koc, matę, karimatę, dywanik, zaproście przyjaciół i wspólnie poczytajcie. Przekąski możecie przynieść sami. A kto będzie miał ochotę na bajkowe pyszności przygotowane przez naszego sponsora – restaurację Mocno Pyszne z Banina, będzie mógł skosztować …..

Najmłodszych zaprosimy na wspólny dywan, gdzie będziemy czytać baśnie, bajki i bajeczki.

GRY, ZABAWY i KONKURSY LITERACKIE

Kto nagradzał piegami swoich uczniów? Z ilu ksiąg składa się Pan Tadeusz? Jak ma na imię bałwan – przyjaciel Anny i Elzy? Jeśli znacie odpowiedzi na te pytania koniecznie weźcie udział w drużynowym konkursie literackim.
A może wolicie konkurs muzyczny? „Jaka to melodia”, ale ograniczona do tematów z bajek. Kto ma świetny słuch, a kto o literaturze i książkach wie wszystko?
To okaże się podczas Pikniku.

Zdradzimy tajemnicę, że konkursy (i nie tylko) poprowadzi sam Hans Christian Andersen!

WYSTĘPY MUZYCZNE
Specjalnie dla Was wystąpią uczniowie ze Szkoły Artystycznej Port art z Banina. W ich wykonaniu usłyszycie bardziej i mniej znane piosenki z bajek. Dodatkowo Szkoła Port art przygotowała rodzinny konkurs o tematyce bajkowej. Do wygrania cenne nagrody.

GRY I ZABAWY PODWÓRKOWE

Hula hop? Gra w gumę? Kółko i krzyżyk?
Zapewniamy, że nawet w XXI wieku te zabawy są lepsze od Minecrafta Sprawdźcie się w konkurencjach, w których niegdyś Wasi dziadkowie i rodzice byli mistrzami! 

WARSZTATY PLASTYCZNE

Proponujemy dwie „stacje” plastyczne: „zakładkownia” i „okładkownia”.
Będziecie mogli wykonać własny sekretnik, przepiśnik lub pamiętnik i to wersji eko, do czego posłużą nam stare czasopisma.
Wykonacie też autorskie zakładki do książki w czym pomogą Wam nasi przyjaciele z Wyspy Frajdy i wolontariusze.

Oczywiście czytanie jest dla nas priorytetem, ale czym byłby Dzień Dziecka bez DMUCHAŃCA? Dzięki wsparciu Sołectwa Banino i tej atrakcji nie zabraknie podczas Pikniku!
Uwaga! Piknikujemy od 11 do 14, ale dmuchaniec będzie do Waszej dyspozycji aż do 18.00!

Biblioteka w Baninie sąsiaduje z Ochotniczą Strażą Pożarną. Strażacy zapewnią bezpieczeństwo całej imprezie i przygotują niespodziankę dla najmłodszych.

Pani Sofia – nasza Czytelniczka z Chwaszczyna – będzie tłumaczyła wszystko na język ukraiński, zatem mamy nadzieję, że także goście z Ukrainy będą się czuli i dobrze i swobodnie.

Dziękujemy Partnerom wydarzenia: restauracji Mocno Pyszne z Banina, Sołectwu Banino, Szkole Artystycznej Port art, Wyspie Frajdy z Żukowa, OSP Banino, firmie Algida, Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie oraz wolontariuszom i przyjaciołom biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: https://www.bibliotekazukowo.pl/piknik-czytelniczy-w-baninie/?fbclid=IwAR34zDLFFVmoRtQ9McFZaXTfaMGStEjul7xu20g0vZLQIWqogK-qzVYF2PA#aktualnosci

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka