Pomorskie Szalki Kajakowe – Szlakiem Raduni

6 czerwca 2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy Żukowo podpisano umowy na wykonanie prac związanych z utworzeniem na terenie Gminy Żukowo elementów Pomorskich Szlaków Kajakowych – Szlakiem Raduni.

Na realizację powyższego projektu składa się budowa przystani kajakowej wraz z przenoską w Żukowie (rejon ul. 3-go Maja), przystani kajakowej w Rutkach (w rejonie mostu drogowego) oraz przenoski w Lniskach (rejon elektrowni wodnej). Obiekty w Leźnie i Rutkach wykona firma PRIM sp. z o.o. z Gdańska, natomiast za wykonanie infrastruktury w Żukowie odpowiadać będzie Firma Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowskiej Huty.

Całość inwestycji opiewająca na kwotę 2.198.931,73 zł będzie spójnym elementem szlaków kajakowych na terenie województwa pomorskiego i wpisuje się w działania zmierzające do zwiększenia atrakcyjności turystycznej Żukowa.

Gmina Żukowo uzyskała na to zadanie dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych ze środków unijnych w ramach Osi Priorytetowej 8 Konwersja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla działania nr 8.4. Wsparcie walorów atrakcyjności dziedzictwa przyrodniczego. Projekt „Pomorskie Szalki Kajakowe – Szlakiem Raduni”.

Zakończenie prac przy inwestycji przewidziane jest na listopad br.

Źródło: zukowo.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka