Ruszył program dofinansowania usuwania folii rolniczych i innych odpadów

Burmistrz Gminy Żukowo informuje o naborze wniosków dotyczących udziału w programie: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej z terenu gminy Żukowo”

Gmina Żukowo będzie wnioskowała o uzyskanie dofinansowania ww. przedsięwzięcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Program obejmuje:

odbiór odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag używanych w gospodarstwach rolnych.

Warunkiem udziału w programie jest złożenie wniosku w Urzędzie Gminy  Żukowo–
w pok. nr 52.

Osoba do kontaktu: Barbara Turzyńska, b.turzynska@zukowo.pl, tel. 685-83-34.

Rolnicy zainteresowani usunięciem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej będą zobowiązani we własnym zakresie zgłosić chęć  wzięcia udziału w programie utylizacji  ww. odpadów.

Nabór wniosków będzie trwał do 24 lutego 2023 r.

Złożenie niniejszego wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem 100% dofinansowania. Wnioski będą realizowane w kolejności zgłoszenia do wyczerpania limitu środków w uzyskanej dotacji.

Informujemy, że złożenie wniosku nie stanowi zobowiązania mogącego być podstawą roszczeń. Dofinansowanie nastąpi w przypadku gdy Gmina Żukowo otrzyma dotację na zadanie z zakresu usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Warszawie.

Przypominamy również, że rolnicy zobowiązani do rejestracji w bazie BDO (gospodarstwa rolne powyżej 75 ha) będą zobowiązani do wygenerowania przed odbiorem odpadów karty przekazania odpadów.

źródło: https://www.zukowo.pl/Ruszyl_program_dofinansowania_usuwania_folii_rolniczych_i_innych_odpadow,10,7515#sub_mid

Załączniki

Plik Opis Pobrania
pdf formularz_do_wniosku_o_po6 89
pdf plik_do_wypelnienia9 95

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka