Słowackiego jak bumerang…

Kilka dni temu pojawiła się petycja w sprawie przebudowy drogi w Rębiechowie i stworzenia połączenia do drogi z Portem Lotniczym w Gdańsku ul. Słowackiego. Autorem petycji jest Radny Rady Powiatu Kartuskiego Andrzej Bystron.

Nie będę w tym miejscu prowadził debaty nad zasadnością budowy tej drogi oraz analizy + i – jednak wskażę kilka ważnych faktów:

Kilka lat temu odcięto bezpośredni dojazd do Wrzeszcza, Obwodnicy S6 oraz do lotniska od strony Rębiechowa, który nie ma, co ukrywać był w nie najlepszym stanie.

W zamian została wybudowana nowa droga – ul. Nowatorów zakończona „turbo-rondem” dalej prowadząca do ulicy Kartuskiej oraz ulicą Budowlanych do ulicy Słowackiego. Ulica Budowlanych jednopasmowa stała się „wąskim gardłem” podobnie jak ulica Nowatorów za rondem w kierunku ulicy Kartuskiej. Ulica Budowlanych planowana jest do rozbudowy jednak tylko o jeden pas i to w kierunku Słowackiego.

Dodatkowo rozbudowa sektora przedsiębiorstw w rejonie „turbo-ronda” oraz rozbudowa miejscowości Rębiechowo a w szczególności Banina spowodowała znaczne wzmożenie ruchu drogowego. W godzinach szczytu zaobserwować możemy korki na ulicy Budowlanych, Nowatorów i ulicy Gdańskiej.

Do worka należy również dodać źle zaprogramowaną sygnalizację świetlną na ulicy Słonecznej w Rębiechowie.

Jednak największe problemy dopiero przed nami. W niedalekim czasie rozpoczną się prace budowlane przy tworzonej Obwodnicy Metropolitalnej. Przypominam, iż w Miszewie będzie duży węzeł prowadzący do i z powyższej trasy przez Banino, co w jeszcze większym stopniu sparaliżuje ruch w naszej okolicy. Obwodnica Metropolitalna okaże się alternatywą dojazdu do chociażby lotniska w przypadku jakichkolwiek utrudnień na S6, (które zdarzają się bardzo często). Niestety ulica Nowatorów, Budowlanych oraz turbo-rondo nie będą w stanie udźwignąć ciężaru tak dużego natężenia ruchu drogowego.

Jak sami Państwo widzicie temat jest dość złożony a zarazem jest to odpowiedni moment by zacząć rozmowy w celu uniknięcia przyszłych problemów.

Myślę, że petycja może być takim światełkiem ostrzegawczym zachęcającym do zapoznania się z problemem i wyszukania odpowiednich rozwiązań. Toć „POLAK MĄDRY PRZED SZKODĄ;) „ a lepiej zapobiegać niż usuwać skutki po fakcie.

Dlatego też zachęcam do podpisania petycji:

https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_przebudowy_drogi_w_rbiechowie_i_stworzenia_poczenie_do_drogi_z_portem_lotniczym_w_gdasku_ul_sowackiego?s=62032907&utm_source=fb_share&fbclid=IwAR1_kqwm3jETdgoLRH_pQCD7SDWix0IbSuUr_L2vdS-jIaCGf849YqY44EA

Poniżej interpelacja i prezentacja Pana Radnego:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka