Stara szkoła w Baninie będzie rozbudowana

Budynek starej szkoły znajdujący się przy ul. Lotniczej w Baninie wkrótce będzie rozbudowany. By tak się jednak mogło stać, najpierw potrzebna będzie dokumentacja projektowa. Umowa na to zadanie została podpisana 10 listopada br.

Po stronie wykonawcy (Zakład Projektowania i Usług Budowlanych BENBUD z Grudziądza) leży wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego, materiałów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania przetargowego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Wartość zadania to ok. 63 tys. zł. Termin wykonania – koniec czerwca 2021r.

Na zakres przyszłej inwestycji złożą się: przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku przy ul. Lotniczej w Baninie, wraz z nadbudową części parterowej oraz wykonaniem sali gimnastycznej i zatoki postojowej typu kiss&ride. Rozbudowa budynku planowana jest w przyszłym roku.

– W Szkole Podstawowej w Baninie uczy się obecnie około 1340 uczniów. Przyrost mieszkańców w tej części gminy jest jednak tak duży, że warunki tej szkoły przestają wystarczać – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – To kolejne zadanie w krótkim odstępie czasu, które wpłynie na znaczne powiększenie naszej bazy oświatowej.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku otwarto rozbudowaną część Szkoły Podstawowej w Niestępowie, w Tuchomiu „na finiszu” jest budowa całkowicie nowej placówki. Niedawno podjęta została decyzja o rozbudowie szkoły w Pępowie. Z kolei w Borkowie powstanie budynek na potrzeby edukacji przedszkolnej i zaplecze sali gimnastycznej.

Źródło:

https://www.zukowo.pl/Stara_szkola_w_Baninie_bedzie_rozbudowana,27,6319#sub_mid

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka