Ulice Pszenną w Baninie i Jarzębinową w Leźnie czeka remont

Podpisano umowę na remont ulicy Jarzębinowej w Leźnie oraz ulicy Pszennej w Baninie. Będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo. Prace wykona Spółka Komunalna Żukowo Sp. z o.o.

W przypadku obu odcinków do zadań wykonawcy należeć będzie przede wszystkim sporządzenie projektu technicznego jezdni oraz realizacja robót budowlanych drogi o nawierzchni z kostki betonowej długości ok. 480m (Banino) oraz ok. 670m (Leźno).

Koszt prac to 519 060,00 zł w przypadku Banina i 733 080,00 zł w przypadku Leźna. Zadania zostaną zrealizowane przy pomocy dofinansowania w wysokości 50% w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Na tym nie kończą się prace realizowane w Baninie w najbliższym czasie. Przy ul. Pszennej powstanie chodnik na długości planowanej do remontu drogi, w tym część prac zostanie dofinansowana ze środków przekazanych do dyspozycji sołectwa Banino w wysokości 100 tys. zł. W Baninie rozbudowana zostanie również sieć kanalizacji sanitarnej. O tym zadaniu więcej można przeczytać tutaj: https://www.zukowo.pl/Ogromny_projekt_bedzie_jeszcze_wiekszy_Kolejne_20_km_kanalizacji_powstanie_w_Baninie_Miszewie_Miszewku_i_Dabrowie,27,6116

Źródło: https://www.zukowo.pl/Ulice_Pszenna_w_Baninie_i_Jarzebinowa_w_Leznie_czeka_remont,27,6117#sub_mid

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka