Spotkania informacyjne dotyczące Studium Korytarzowego dla połączenia węzła Miszewo z Portem Lotniczym w Gdańsku.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, przede wszystkim mieszkańców miasta Gdańska oraz gminy Żukowo, na spotkania informacyjne w ramach Studium Korytarzowego dla nowego połączenia drogowego od projektowanego węzła „Miszewo” Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta do Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Studium korytarzowe polega na analizie terenowych korytarzy dla nowej inwestycji drogowej z uwzględnieniem regionalnych i lokalnych uwarunkowań geograficznych, przyrodniczych i społecznych wraz ze wstępną oceną wykonalności zamierzenia inwestycyjnego.

Począwszy od 20 października projekt jest w fazie opracowania przez firmę Databout z Warszawy. Prace odbywają się na zlecenie Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego. Celem realizacji inwestycji jest usprawnienie ruchu drogowego w gminie Żukowo, szczególnie w miejscowościach Banino i Pępowo oraz połączenie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta z Gdańskiem.

Spotkania odbędą się 12 stycznia:

  • o godzinie 14:00 w Szkole Podstawowej nr 82 przy ul. Radarowej 26 w Gdańsku
  • o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej im. ks. Prałata Józefa Bigusa przy ul. Tuchomskiej 15 w Baninie

Podczas spotkań prezentowane będą uwarunkowania i założenia nowej drogi oraz przedstawione wstępne trasowane korytarze. Spotkania będą miały charakter warsztatowy, dzięki czemu każda uwaga zostanie odnotowana.

Liczymy na Państwa zaangażowanie, wspólnie zaplanujemy drogę, która łączy!

Źródło: https://pbpr.pomorskie.pl/2022/12/spotkania-informacyjne-miszewo/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka