Wysoka frekwencja w gminie = szansa na 30 tys. zł!

Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot ruszył z akcją profrekwencyjną  #MetropoliaGłosuje! Do najaktywniejszych pod względem frekwencji gmin powędrują nagrody pieniężne w wysokości 30 tys. zł.

– Ubiegłoroczne wybory parlamentarne pokazały, że mieszkańcy metropolii chętnie korzystają z prawa głosu – mówi Michał Glaser, prezes Zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot -W tym roku chcemy pobić zeszłoroczny wynik 63,6%. Zachęcamy Państwa do włączenia się w rywalizację o najwyższą frekwencję.

Podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych świetną frekwencją (68,70%) wykazali się mieszkańcy gminy Żukowo. Był to najwyższy wynik spośród gmin powiatu kartuskiego. Dwie komisje przekroczyły nawet 75%. Jak będzie podczas tegorocznych wyborów prezydenckich?

Dodatkową motywacją jest akcja #MetropoliaGłosuje. W przypadku wygranej Gminy Żukowo w kategorii „Gmina powyżej 30 tys. mieszkańców” to właśnie do naszej gminy powędruje nagroda w wysokości 30 tys. zł.

– Gorąco zachęcam Państwa do głosowania, wysoka frekwencja w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych dowodzi, że jesteśmy świadomi tego, że nasz głos ma znaczenie i chętnie korzystamy z tego prawa – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – W przypadku ewentualnej wygranej w akcji #MetropoliaGłosuje, pieniądze trafią na zadania realizowane w obwodzie, który wykazał się największa frekwencją z całej gminy.

Źródło: https://www.zukowo.pl/Wysoka_frekwencja_w_gminie__szansa_na_30_tys_zl,10,6077#sub_mid

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka