Żużel w Baninie 🏍

Jakiś czas temu podczas audycji w Radio Gdańsk – Radio z Klasą zostałem zapytany o budowę toru żużlowego w Baninie – oczywiście jest to nierealne i nieopłacalne jednakże na pocieszenie fanów żużla mamy w Baninie początkującą gwiazdę ANTONI KAWCZYŃSKI.

Antek to chłopak z zamiłowaniem i talentem, diament do oszlifowania 😉

Antoni Kawczyński to jedenastolatek, który urodził się w Gdańsku, mieszka i chodzi do szkoły w Baninie.

Od dwóch lat jest zawodnikiem mini żużla i reprezentuje klub GKŻ WYBRZEŻE.

Swoją przygodę z motorem żużlowym zaczął w kwietniu ubiegłego roku. Po czterech miesiącach treningów na mini torze w Gdańsku, trener Jarosław Olszewski zdecydował, że jest już gotowy na zdanie licencji żużlowej na motocyklu o pojemności 125cc i co za tym idzie jest również gotowy na zawody mini-żużlowe. 18.08.2018 Zdał licencję za pierwszym razem, a już 25.08.2018 Brał udział w zawodach w Częstochowie z całkiem niezłym wynikiem, zdobył swoje pierwsze trzy punkty w biegu…

W sezonie 2019 niejednokrotnie stawał na podium, zdobył wicemistrzostwo par klubowych, 4 miejsce w zawodach drużynowych i 10 miejsce w indywidualnych.

Uczestniczył również w mistrzostwach Czech z niezłym rezultatem.

Sezon zakończył udziałem w Speedway Camp – Zenona Plecha w czwórmeczu zdobywając drużynowe 1 miejsce.  W okresie zimowym również nie próżnuje, uczęszcza na treningi ogólno-rozwojowe i jeździ na motocrossie

Antoni charakteryzuje się przebojowością i odwagą, ma w sobie bardzo dużo zapału do jazdy i treningów, jestem pewien że jeszcze nie raz o nim usłyszymy.

Rozwój kariery naszego młodego żużlowca możecie Państwo śledzić na poniższych stronach:

https://www.facebook.com/Antoniospeedwayteam/

https://www.wybrzezegdansk.pl/kadra

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka