Kilka informacji.

W dniu dzisiejszym odbyła się nadzwyczajna LXI Sesja Rady Miejskiej w Żukowie podczas, której do budżetu wprowadzona została między innymi inwestycja:

  • Budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu drogowego na ul. Rolniczej w Baninie w kwocie 1550000,00

Rada Miejska podjęła również uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych w gminnych przewozach pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej na następujących liniach:

1) Z01 Chwaszczyno – Chwaszczyno;

2) Z02 Banino – Rębiechowo;

3) Z16 Banino – Banino;

4) Z17  Żukowo – Banino –   Rębiechowo;

5) Z19 Miszewo – Tuchom – Miszewko;

6) Z21  Żukowo – Skrzeszewo – Żukowo;

7) Z22  Żukowo –  Niestępowo – Sulmin;

8) Z23  Żukowo –  Przyjaźń  –  Łapino;

9) Z24  Żukowo –  Przyjaźń –  Żukowo;

10) Z25  Żukowo – Glincz – Żukowo;

11) Z26  Żukowo –  Leźno – Czaple;

12) Z27  Żukowo –  Małkowo –  Żukowo;

13) Z28  Żukowo – Borkowo – Żukowo;

14) Z29  Żukowo – Miszewo – Chwaszczyno.

CO TO ZNACZY DLA MIESZKAŃCÓW BANINA.

  • Budowa chodnika na ulicy Rolniczej nie rozpocznie się w sierpniu. Związane jest to z oczekiwaniem na ogłoszenie listy inwestycji, które otrzymają 50% dotację z budżetu centralnego z programu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego do którego budowa chodnika na ulicy Rolniczej została zgłoszona. W przypadku otrzymania dotacji zaoszczędzone środki będzie można przeznaczyć na kolejne inwestycje. Lista w niedługim czasie powinna być zatwierdzona i ogłoszona przez rząd. W sytuacji otrzymania dotacji ruszy wymagany przetarg w wyniku którego zostanie wyłoniony wykonawca z terminem realizacji chodnika w bieżącym roku. W przypadku nie otrzymania dofinansowania niezwłocznie, bez przetargu Spółka Komunalna z Żukowa przystąpi do realizacji w/w inwestycji. Wątek poruszony podczas sesji w 13minucie i 30 sekundzie oraz 19:30 przez Pana Burmistrza pod linkiem nagranie https://www.youtube.com/watch?v=g6cfQ3WnVho
  • Z wyrażeniem zgody na zawarcie umowy w zakresie publicznego transportu zbiorowego związane jest między innymi wprowadzenie nowej lini Z02 komunikacji lokalnej łączącej Banino Szkoła z PKM Gdańsk Rębiechowo w liczbie 18×2 kursów od poniedziałku do piątku. Linia zostanie uruchomiona testowo na okres 4 miesięcy w celu zbadania rzeczywistych potrzeb mieszkańców. Temat poruszony w 24 minucie https://www.youtube.com/watch?v=g6cfQ3WnVho Poniżej mapa sieci komunikacji autobusowej Gminy Żukowo (jak otrzymam mapę lepszej jakości to opublikuję)

Ponadto pozyskałem informacje odnośnie:

Kolejowa – uzupełnienie części ścieżki rowerowej nawierzchnią asfaltową – zadanie jest przygotowane do przetargu. W zależności od podpisania umowy zadanie powinno być wykonane do końca tego roku jednak nie później niż I kw 2024.


Lotnicza/Startowa – zadanie wykonywane w porozumieniu tzw. 16tkowym podzielone na dwie części. Układ drogi gminnej Startowa Północna pozwolenie na budowę wydane, zaś na cześć ZDP Lotnicza, pozwolenie ZRID jeszcze w toku w starostwie. Inwestor i ZDP czeka na zatwierdzenie pozwolenia. Termin wykonania prac został przedłużony w umowie trójstronnej do połowy października.


Naprawa Tuchomskiej zadanie miał wykonywać podwykonawca SK przy pracach na Rolniczej. Co miało nastąpić w połowie sierpnia. SK zleci to zadanie jako osobne do wykonania przed końcem wakacji.

Załączniki

Plik Opis Pobrania
jpg IMG_20230808_161600 115

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka