Banino w „Sopockie Cztery Pory Roku”

Kolejny rok, to kolejna edycja organizowanych przez MOSiR Sopot biegów „Sopockie Cztery Pory Roku”. Cykl ten ma na celu popularyzowanie aktywności fizycznej poprzez bieganie zawodników od najmłodszych lat. Jako UKS Lekkoatletyka Banino nie mogliśmy opuścić takiej okazji! Z grupą liczącą niemal 30 zawodników w wieku od 3 do 14 lat, ruszyliśmy na podbój sopockiej plaży! Za linią mety, na wszystkich zawodników, czekał piękny pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek.

Nasi zawodnicy wzięli udział w biegach we wszystkich kategoriach wiekowych: Bieg Mini Malucha (dystans 100m), Bieg Malucha (dystans 200m) oraz Bieg Młodzieżowy (dystans 400 i 600m).

W Biegu Mini Malucha nasz klub reprezentowały najdzielniejsze przedszkolaki: Zuzia Ryfa, Zuzia Wątka, Nadia Szmagaj, Klaudia Ponke, Antek Kołpak, Maja Wrocławska. Natomiast Zosia Kowalska, z grupy przedszkolnej 0pB, wywalczyła trzecie miejsce! Gratulujemy!

W Biegu Malucha, na dystansie 200m, reprezentowali nas: Iga Kołtuńska, Igor Kołtuński, Szymon Tusk, Nadia Czapowiecka, Antek Piekarek, Jakub Wątka. Wielkie gratulacje składamy na ręce Łukasza Kozikowskiego z klasy 1a, który wbiegł na linię mety na trzecim miejscu!

W Biegu Młodzieży, na dystansie 400m wystartowali: Milena Woźniak, Lena Gierszewska, Anna Wanionek i Tymon Wanionek. Mateusz Wrocławski, w swojej kategorii, uplasował się na trzecim stopni podium! Gratulacje!

W Biegu Młodzieży, z dystansem 600m, zmierzyli się: Lena Teska, Martyna Woźniak, Weronika Mocarska, Mateusz Wanionek, Filip Zakrzewski, Igor Gierszewski, Kamil Kowal i Franek Siuda. Kamil Thrun, na ostatnich metrach piaszczystej trasy, wywalczył trzeci stopień na podium- gratulujemy!

Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi najmłodsi zawodnicy: Julia Ponke, Zenon Kołpak i Aniela Piekarek, którzy dzielnie przebiegli całą trasę wyścigu- GRATULACJE- jesteśmy pod wielkim wrażeniem!

Start w „Sopockich Czterech Porach Roku” to dla nas kolejny dowód na to, że nasi sportowcy  wybrali bieganie i lekkoatletykę jako ulubioną formę aktywnego spędzania czasu. Ich determinacja i sukcesy to dla nas motywacja do dalszej pracy i angażowania się w kolejne sportowe przedsięwzięcia. Dzięki startom w takich zawodach, możemy upowszechniać kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka