UKS Lekkoatletyka Banino na II Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej oraz Mistrzostwach Województwa Kujawsko- Pomorskiego U10 i U12, U14 i U16 w Toruniu.

25 stycznia, sześcioosobowa reprezentacja prężnie rozwijającego się klubu UKS Lekkoatletyka Banino, wzięła udział w II Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej oraz w Mistrzostwach Województwa Kujawsko- Pomorskiego U10 i U12, U14 i U16 w Toruniu. Nasi młodzi adepci lekkoatletyki zmierzyli się z konkurencjami biegowymi i technicznymi
w pierwszej w tym roku masowej imprezie sportowej o charakterze ogólnopolskim.

W kategorii U12, z dystansem 200m, po raz pierwszy zmierzył się Piotr Tokarczyk, który pokonał swój dystans w pięknym stylu!

W kategorii U14, Weronika Mocarska spróbowała swoich sił na dwóch dystansach sprinterskich: biegu na  60m, natomiast po dwóch godzinach, w biegu na 200m.

W tej samej kategorii wiekowej w skoku w dal wystartował Franciszek Siuda. Mimo, iż tym razem nie udało się pobić rekordu życiowego, Franek oddał trzy, równe skoki.

W mityngu wystartował również Franciszek Hinca, który w kategorii U16- nieco spóźniony- lekkim krokiem wbiegł na rozbieg skoczni w dal, po chwili mierząc się z innymi sprinterami na dystansie 60m.

Na zakończenie sportowych zmagań w Toruniu, Patrycja Markowska i Kamil Thrun,
w kategorii U16, wystartowali w biegu na 600m.

Po mityngu w Toruniu, na szczególne wyróżnienie zasługują Patrycja Markowska oraz Franciszek Hinca, którym na tak ważnej imprezie sportowej udało się pokonać swoje rekordy życiowe. Patrycja, w biegu na 600m uzyskała czas 1.54s, natomiast Franek w skoku w dal, uzyskał wynik 4.94m. Był to znakomity trening przed kolejnymi startami- GRATULUJEMY!

Jako grupa lekkoatletyczna, nie wyobrażaliśmy sobie nie pojawić się na zawodach, które zorganizowane były dla upamiętnienia zmarłej w czerwcu 2018 r. wybitnej polskiej lekkoatletki, olimpijki, wielokrotnej mistrzyni Europy i świata, Ireny Szewińskiej. Wszyscy nasi zawodnicy nie tylko ciężko trenują; uczą się o historii polskiego sportu oraz o postaciach, dzięki którym polska lekkoatletyka mogła zasłynąć na arenie międzynarodowej. Hala Arena Toruń oraz przygotowanie mityngu przez Miejski Klub Lekkoatletyczny, zrobiło na nas ogromne wrażenie. To dla nas zaszczyt, że mogliśmy wziąć udział w takiej imprezie.

Dzięki mityngowi w Toruniu, mogliśmy aktywnie spędzić weekend i mieliśmy możliwość sprawdzenia formy naszych zawodników przed sezonem startowym. Bardzo dziękujemy rodzicom: Pani Dorocie Hinca, Państwu Tokarczyk oraz Panu Krzysztofowi Mocarskiemu, którzy poświęcili swój czas i umożliwili zawodnikom UKS LA Banino start
w ogólnopolskich zawodach w Toruniu. Dziękujemy!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przepisz kod z obrazka